Elérhetetlen messzeségben

2025. május 03. 13:39

Nehéz lehet megfelelni Cseh Katalinnak. Éppen ezért meg sem kell próbálni.

2025. május 03. 13:39
Cseh Katalin
Bayer Zsolt
Magyar Nemzet

„Ezen is mindig sírtam. Mi tagadás, még most is. Pedig ki kellene számolnom, mennyibe is fájna, hogy Törőcsik jobbágy jóval munkaidőn túl ilyesmikkel foglalkozik. Pedig »comingoutolhatna« is.

Talán most, anyák napján nem is virágot viszek édesanyámnak, hanem egy kimutatást. Excel-táblázatot, amiben ott lesz feketén-fehéren minden. Éjszakai virrasztás skarlátos gyerek mellett, 1970-ben, akkor húszforintos órabérben tizenkét órán át, az annyi mint 240 forint, ma 24 ezer; és így tovább. De lehet, elzavarna…

Mit lehet tenni?

Megvan! Hát hiszen a gyermekes édesanyák adómentessége éppen a »láthatatlan munkáért« járó fizetés, nem? Cseh Katalin szerint biztosan nem. Ugyanis az csak »éket ver gyerekes és gyermektelen nők közé«. Nehéz lehet megfelelni Cseh Katalinnak. Éppen ezért meg sem kell próbálni. Majd a Berg. Ők maradjanak ott, a túlsó parton, elérhetetlen messzeségben. Mi meg éljünk tovább, mint a normális emberek. És olvassunk Mórát. Meg József Attilát.

»Már egy hete csak a mamára / gondolok mindíg, meg-megállva. / Nyikorgó kosárral ölében, / ment a padlásra, ment serényen.«

Jézusom, az mennyibe kerülhetett…”

Ezt is ajánljuk a témában

Nyitókép: MTI/Balogh Zoltán

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 36 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Búvár Kund
2025. május 03. 20:22 Szerkesztve
A magasabb jövedelmet majd elköltik a családok. Legalábbis a nagy részét. És így nem 15 százalékot fog "adózni" hanem mondjuk úgy átlagban 20-at. Ez a kormány adópolitikájának a lényege már több, mint 20 éve, és elég jól bevált. Nem a jövedelm adóztatásán van a hangsúly, hanem a fogyasztásén. Hisz az eltitkolt jövedelmekből is "fogyasztanak" az emberek.
Jose
2025. május 03. 20:16
Folytatás EZDÚRnak: Economx: "A 7 százalékos magyar adat azért olyan alacsony az uniós átlaghoz képest, mert nincs benne sem a rokkantsági, sem a korhatár előtti nyugdíjak tömege, ami a többi uniós tagállamnál benne van – fogalmazott megkeresésünkre Farkas András nyugdíjszakértő." "Simonovits András is felhívta a figyelmet, hogy az adatok nem igazán összehasonlíthatók: - a különböző országokban a nyugdíjak különféleképp adóznak (nálunk egyáltalán nem adóznak); - a nemzeti valuta vásárlóereje is más és más." Ennyit a komcsi hazudozásról.
Jose
2025. május 03. 20:11
Eszdúr: "az EU-ban GDP-arányosan Magyarország költi a legkevesebbet nyugdíjakra" Megpróbáltam utánanézni. 1. Az Economx szerint szar a lista, mert van, ahol még adóznak belőle. 2. Az lenne a kérdésem, hogy a GDP százalékában megadott nyugdíjköltés mi a kakit jelent? Mert a nyugdíjasok aránya nélkül nem mond semmit semmiről. Ha valahol csak 16%-nyi nyugdíjas él, akkor nyilván kevesebbet kell nekik kifizetni a GDP-ből, mint ott, ahol 24%-nyi nyugdíjast kell ellátni. Nem értem eztet a statisztikát. Valaki? És egyébként MINDEN ilyesmit vásárlóerő-paritáson KELL nézni, az nem mérvadó, hogy nálunk 398 euró az átlag. Nekem nagyon hirtelen nézve ez a statisztika a világ egyik legnagyobb csalása nagyjából. Persze jobban bele kellene ásnom magam, de nincs rá időm.
Jose
2025. május 03. 20:07
Igaza van Bayernek. Ja, az SZJA-mentesség tönkreteszi a magyar államháztartást, de az anyáknak járna valami a láthatatlan munkájukért. Akkó most melyik.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!